AKTUALNOŚCI

22 czerwca 2022 r.
Uczniowie jedenastu klas uczestniczyli w całodniowej wycieczce na Jurę Krakowsko – Częstochowską. Na początku udali się do Siewierza, gdzie zwiedzali zamek biskupów i bawili na pięknym placu zabaw. Następnie pojechaliśmy do Podlesic na warsztaty „Od ziarenka do bochenka”, w trakcie których dzieci samodzielnie przygotowały podpłomyki. Po warsztatach wszyscy upiekli kiełbaski na ognisku. Na koniec ochłodziliśmy się lody w Kroczycach.
Wycieczka wszystkim się podobała. Pogoda i nastroje dopisały.

14 czerwca, równo pół roku od ostatniej wizyty, zawitaliśmy ponownie w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Miedarach. Zawieźliśmy zebraną wcześniej karmę, ręczniki, koce oraz środki czystości. Na miejscu pracownik schroniska oprowadził nas po obiekcie, opowiedział o tym, jak należy dbać o psy i koty oraz, co należy zrobić, aby móc adoptować zwierzaka.
Do Miedar na pewno wrócimy w przyszłym roku szkolnym.

Na zaproszenie Starosty Powiatu Stalowowolskiego oraz Dyrekcji zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Stalowej Woli grupa  uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego reprezentowała Powiat Tarnogórski w XV Podkarpackim Memoriale Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych Polska Podkarpackie, który 8 czerwca odbył się w Stalowej Woli.

 Jak zawsze, przed rozpoczęciem zmagań, niepełnosprawni zawodnicy złożyli przysięgę olimpijską wypowiadając słowa: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Uczestnicy rywalizowali w takich konkurencjach, jak: bieg na 50 m z asystą (oraz bez niej), a także biegi na dystansach 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, sztafeta 4×100 m, skok w dal z miejsca i z rozbiegu, pchnięcie kulą oraz rzut piłeczką palantową.

Uczniowie Barbara Słowik, Agnieszka Manowska, Kinga Plekaniec, Remigiusz Napieralski, Michał Mecner i Arnold Prandzioch pod opieką pani Urszuli Wlachojorgos    i pana Leszka Pytlika godnie reprezentowali Powiat Tarnogórski i nasz Ośrodek zdobywając czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach czerpiąc przy tym dużą przyjemność  z udziału w tak dużej imprezie sportowej.

Gratulujemy naszym uczniom uzyskanych wysokich lokat w zawodach

Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Stalowej Woli za zaproszenie, serdeczne przyjęcie, wspaniałą gościnę i niezmienną od lat, przyjacielską atmosferę.

Podczas gali finałowej II Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „PODRÓŻE PO POLSCE” w Częstochowie, nasz ośrodek otrzymał Certyfikat Ambasadora Regionu 2022.
W projekcie zaangażowani byli uczniowie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy, którzy pracowali pod czujnym okiem nauczycieli: Renaty Rychter, Moniki Makosz, Anny Pająk, Agaty Koptyńskiej-Małek, Jolanty Wrony, Soni Matejczyk i Barbary Klimek.
To duży sukces dla naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy!!!!

8 czerwca 2022 r.
Uczniowie naszego ośrodka uczestniczyli w wycieczce do Podlesic, gdzie brali udział w warsztatach paleontologicznych i zwiedzali Jaskinią Głęboką oraz Zamek Pilcza w Smoleniu.

7 czerwca 2022r.,
W ramach Szkolnej Akademii Młodego Ekologa odbyły się warsztaty ekologiczno-terenowe „Ochrona przyrody na przykładzie Rezerwatu Góra Zborów”

31 maja 2022r.
Uczniowie brali udział w Warsztatach „Drzewo – życie po życiu”, które odbyły się w ramach Projektu Szkolna Akademia Młodego Ekologa.

30 maja 2022r. w ramach Szkolnej Akademii Młodego Ekologa odbyło się spotkanie edukacyjne z konkursem na najlepszy plakat promujący oszczędzanie wody „Woda i My”.

2 czerwca 2022 r.
Zespół SŁONECZNA GROMADA wraz z nauczycielami uczestniczył w XIX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Wiosenne Szantowisko” w Bytomiu. Zespół zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

31.05.2022 r.
Uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w zawodach sportowych „Wygrajmy razem” organizowanych w Chorzowie. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach zespołowych, w których trzeba było wykazać się zręcznością, szybkością i siłą. Wszyscy dobrze się bawili, będziemy miło wspominać to wydarzenie.

31 maja uczniowie z naszego Ośrodka wybrali się do Muzeum Śląskiego w Katowicach na warsztaty ,,Śladami Tomka”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić większość kontynentów, odszukać ukryte zwierzęta, zapisać nazwy w indiańskim alfabecie, znaleźć się w tipi i poznać zapachy afrykańskiej dżungli. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

28 maja 2022 roku

F I N A Ł K O N K U R S U „Bezpieczny Internet oknem na świat” – II edycja; wręczenie dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym z udziałem wicewojewody śląskiego 🇵🇱Robert Magdziarz – wicewojewoda śląski i zaproszonych gości.

Brawa dla Karoliny Korek, naszej uczennicy!!!! W dniu 28 maja 2022 roku w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym. Swoje podziękowania i gratulacje przekazał gospodarz uroczystości wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Konkurs „Bezpieczny Internet oknem na świat”, skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego, poświęcony był tematyce umiejętnego i bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, postrzegania go jako źródła pozyskiwania licznych informacji, odkrywania świata, nawiązywania nowych przyjaźni. Miał także na celu poszerzenie wśród uczniów wiedzy dotyczącej zjawiska handlu ludźmi, cyberprzemocy, a także zwrócenie uwagi na charakter internetowych treści. Konkurs był próbą zachęcenia uczniów do twórczego wizualnego zinterpretowania tej ważnej tematyki. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Jury wyłoniło tegorocznych zwycięzców konkursu na najlepszy plakat pod hasłem „Bezpieczny Internet oknem na świat”, organizowanego przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach we współpracy z Wojewódzkim Zespołem do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Na konkurs plastyczny zgłoszono 500 prac!!!

W kategorii szkól ponadpodstawowych pod kierunkiem p. Barbary Klimek III miejsce zdobyła nasza uczennica KAROLINA KOREK 🙂🙂😊 Uroczystość uświetnił występ kwartetu fletowego Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Laureatce serdecznie gratulujemy!!!!

27 maja 2022 roku
Uczniowie SOSW oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie wzięli udział w Turnieju Gry w Kręgle, organizowanym przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń. Zabawa była świetna, poziom wyrównany; wszyscy okazali się zwycięzcami, otrzymali dyplomy i złote medale. Gratulujemy!

20.05.2022
Włóczykije dziś uczyli się w terenie…
Terenowa lekcje historii i przyrody są niezastąpione.
Dają radość i sprawiają, że wiedza szybciej wchodzi do głowy.

17 maja 2022 roku, w ramach Szkolnej Akademii Młodego Ekologa, uczniowie brali udział w spotkaniu edukacyjnym „Edukacja – Segregacja”, którego prelegentami była pani Barbara Kiedos oraz pan Marcin Kurzok, przedstawiciele firmy Remondis z Tarnowskich Gór.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.