AKTUALNOŚCI

14 września obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy,
Z tej okazji w Naszej szkole 13.09.2024 odbyły się warsztaty prowadzone przez Tarnogórskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz uczniów z Szkolnego Koła Pierwszej Pomocy przy Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach.
Zajęcia miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie z podstawowymi czynnościami ratowniczymi, jakie należy podjąć w przypadku braku w pobliżu osoby dorosłej.
Wszyscy wiemy, że trzeba udzielać pierwszej pomocy, ale w momencie nagłej sytuacji nie zawsze wiemy jak się zachować i jak pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje.
Uczniowie oprócz wiedzy teoretycznej jak udzielać osobie poszkodowanej pomocy ćwiczyli na fantomach oraz zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem.
Warsztaty były organizowane przy współpracy z projektem Ratujemy i Uczymy Ratować Pierwsza Pomoc Fundacja WOŚP – Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

8 września 2024
Ulicami naszego miasta przeszedł barwny pochód będący częścią obchodów Dni Miasta – Gwarków. My też braliśmy w nim udział.

6 września 2024
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX INTEGRACYJNYM BIEGU SEDLACZKA. W konkurencji chłopców na dystansie 400m Pierwsze miejsce zdobył Martin Franke, drugie miejsce zajął Michał Mecner, a trzeci był Cyber Adrian, czwarte miejsce zajął Adam Dressler. W konkurencji dziewcząt na tym samym dystansie pierwsze miejsce zajęła Julia Baron, drugie Sznura Klaudia, trzecie Wiktoria Sosnowska, czwarte Wiktoria Manowska, piąte Sznura Barbara, szóste Zofia Myrcik. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale i nagrody rzeczowe, a szkoła otrzymała puchar.

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Życzymy powodzenia i wytrwałości wszystkim uczniom i pracownikom szkoły

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.