AKTUALNOŚCI

DOGOTERAPIA 2020/2021
Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć z psem za super pracę.
Gratulujemy postępów w nauce i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Na zajęciach uczniowie ćwiczyli rozpoznawanie emocji, pobudzali zmysły, uczyli się samoakceptacji a przez bajkę terapeutyczną rozwijali myślenie, umiejętność podejmowania decyzji, budowali poczucie własnej wartości.

——————————————————————————————————————–

W dniu 22 czerwca klasa pani Kasi Maruszczyk i Dagmary Patoń wraz z panią Dominiką Białek były na wycieczce w Bytomiu. Jechali pociągiem i oglądali film o Piotrusiu Króliku. Była to niezapomnianą przygoda.

15 czerwca – DZIEŃ DOGOTERAPII
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Dzieci czytają psom schroniskowym”.
Akcja ma swoje początki w Ameryce i szybko znalazła zainteresowanie na innych kontynentach. Dogoterapeuci pracujący z dziećmi zaczęli podejmować podobne działania widząc korzyści zarówno dla dziecka z całym bagażem obaw przed ocenianiem i zwierzęcia „po przejściach” dla którego glos ludzki znów ma oznaczać zaufanie.
Trudne doświadczenie przeżywania ogromu stresu psa przed nową osobą pozwala dziecku zapomnieć o swoim problemie.
Zauważyć można ogrom empatii, cierpliwości i wyrozumiałości w stosunku do zestresowanego pieska.
Pod wpływem spokojnego głosu dziecka pieski wyciszały się, „zaczynały słuchać” a dzieci jak duży wpływ ma spokojny głos na zachowanie pieska.
Uczniowie usprawniali technikę czytania i wypowiadania się próbując pokonać własną barierę lęku.

Po czytaniu mieliśmy możliwość pobycia z pieskami poza klatką. Doświadczenie to zaowocowało niezwykłymi wrażeniami, co jest bezcenne i zmienia nas na lepsze.

Wielkie podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia, przygotowanie materiału zdjęciowego i filmiku kieruję do P Anety Cierpiał i Michała Bergera – wolontariuszy w schronisku dla psów w Miedarach.
Dziękuję też moim koleżankom, szczególnie Dominice Musik i Małgosi Tomaszewskiej za zapał, pomoc i poświęcony czas.
Nina Stepek.

14 czerwca 2021 r.
W ramach Szkolnej Akademii Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń”, 14 czerwca 2021odbyły się warsztaty terenowe: „Spacerem po centrum Tarnowskich Gór”. Uczniowie poznali historię miasta, jego atrakcje oraz dorobek kulturowy jego mieszkańców. Warsztaty odbyły się dzięki DOFINANSOWANIU ZE ŚRODKÓW POWIATU TARNOGÓRSKIEGO

11 czerwca 2021 r.

11 czerwca zostały ogłoszone wyniki XVI Wojewódzkiego Konkursu Szantowego „Wiosenne Szantowisko”, który zorganizowany został przez MDK w Bytomiu w wersji online. W rywalizacji wzięło udział 80 zespołów.
Nasza szantowa załoga – Słoneczna GROMADA zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!!!!

10 czerwca 2021 r.

Wycieczka fakultatywna do Brennej W ŚWIECIE ZIÓŁ
W Domu Zielin „Przytulia” uczniowie uczestniczyli w warsztatach, wykładach z zakresu ziół w lecznictwie, kosmetykach i w kuchni.
Zwiedzili herbarium oraz wystawę ziół suszonych.
Każdy miał okazję przygotować mydełko z dowolnie wybranych składników oraz sól kąpielową.

Uczniowie na koniec podeszli do testu wiedzy, który zdali genialnie.
Były dyplomy i nagrody książkowe.

Podsumowaliśmy konkurs fotograficzny „Co mówisz do mnie piesku” gratulacje i dyplom dla Karoliny K.

Podziękowania za zaangażowanie i poświęcony czas, by uczniowie mogli z radością i pasją odkrywać „”Świat ziół” dla P Kasi Maruszczyk, Dominiki Musik i Gosi Tomaszewskiej.

9 czerwca 2021 r.
Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Gry w Kręgle, który odbył się w Kręgielni Ocean Club. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w kręgielni i możliwość zagrania w tę grę. Zabawa była znakomita, mimo, że rywalizacja była zacięta. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale za zaangażowanie.

Dnia 7 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka, który został zorganizowany przez opiekunów Samorządu Szkolnego. Nie zabrakło atrakcji, wśród których znalazły się: karaoke dla odważnych, tor przeszkód dla sportowców, malowanie twarzy, kącik plastyczny oraz bieg harcerski.
W czasie trwania imprezy mogliśmy podziwiać prace konkursowe ,, Drugie życie plastiku” wykonane przez naszych uczniów. Pogoda dopisała, a na koniec imprezy czekały na wszystkie dzieci pluszaki i lody. Uśmiechy na twarzach zagościły u wszystkich . Sponsorem nagród było Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń”.

Uczniowie naszego Ośrodka otrzymali propozycję nagrania swoich utworów w prawdziwym studiu nagrań Sound Factory, które znajduje się przy ulicy Fabrycznej 1 w Tarnowskich Górach. Oto efekty żmudnej, ale świetnej pracy Pana Michała Bergera i Pani Anety Cierpioł. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, za lekcje gry na perkusji i za niezapomnianą przygodę z muzyką w profesjonalnym wydaniu.

W ramach Szkolnej Akademii Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń”, 31 maja 2021odbyły się warsztaty terenowe: „Bo na Cidrach fajnie jest…”.Uczniowie zgłębiali historię górnictwa i jego wpływ na przyrodę na przykładzie Radzionkowa. Warsztaty odbyły się dzięki DOFINANSOWANIU ZE ŚRODKÓW POWIATU TARNOGÓRSKIEGO

W ramach Szkolnej Akademii Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń”, 20 maja 2021odbyły się warsztaty terenowe: „Na włościach Donnersmarcków”.Były to zajęcia z zakresu historii i krajoznawstwa prowadzone na terenie Świerklańca i Nakła Śląskiego. Uczestnicy poznali historię prezentującą Donnersmarcków linii świerklaniecko-tarnogórskiej, jako magnatów przemysłowych oraz linii bytomsko-siemianowickiej, jako działaczy na rzecz lokalnych społeczności. Warsztaty odbyły się dzięki DOFINANSOWANIU ZE ŚRODKÓW POWIATU TARNOGÓRSKIEGO

W dniach 19-20 maja 15 uczniów naszej szkoły i 3 opiekunów uczestniczyło w wycieczce do Warszawy i Żelazowej Woli. Była to realizacja projektu Dobry Pomysł Fundacji ING Dzieciom pod nazwą „Popularyzowanie wiedzy na temat ekonomii i historii pieniądza” organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń.
Uczniowie zwiedzali Narodowy Bank Polski i Centrum Pieniądza, zobaczyli stadion narodowy i starówkę, zwiedzili dom rodzinny Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Dziękujemy Fundacja ING Dzieciom za finansowanie projektu, który dał dzieciom wiele radości i możliwości poznania miejsce związanych z historią i sztuką.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz